Městys Krucemburk
-

Rybníky

Doubravník

Rybník Doubravník je v lese poblíž obce Hluboká asi 4 km od Krucemburku na jih. K rybníku je sice třeba dojít pěšky nebo dojet na kole ale stojí to zato. Na rybník je krásný pohled zejména v podvečer. Okolo rybníka vede modrá turistická značka. V rybníku je možné se koupat.

Pobočný rybník

Pobočný rybníkRybník ve vzdálenosti cca 1km od Ždírce nad Doubravou. Je zde křižovatka turistických tras. Rybník není vhodný ke koupání.

Rybník Řeka

Rybník ŘekaRekreační Rybník u Krucemburku. U rybníka je autokempink a je možnost ubytování jednak ve zděném objektu a v dřevěných ubytovnách. Informace o ubytování jsou na telefonním čísle: 569 698 710-1. V blízkosti rybníka se nachází chráněný přírodní výtvor Řeka. Na území této rezervace je vstup zakázán. Pohled na CHPV je ze silnice u Hluboké. Dále je v blízkosti rybníka i rezervace Štíří důl. více...

Velké Dářko

Velké DářkoRybník Velké Dářko je největší vodní plochou Českomoravské vrchoviny. Celý jeho obvod kopíruje naučná stezka Velké Dářko s řadou zastavení s krásnými výhledy na rybník. Naučná stezka prochází i NPR Dářko a zasahuje i do NPR Radostínská rašeliniště. Po celém obvodu stezky jsou rozmístěny informační tabule. Nejvhodnějšími nástupními místy jsou obce Radostín, Karlov a Škrdlovice.

Fond Vysočiny