Městys Krucemburk
-

Turistika, kultura a sport

Krucemburkem prochází červeně značená turistická cesta Karla Havlíčka Borovského, která vede z Hlinska do Přibyslavi. Dále místní krajinou vede několik regionálních a místních cyklotras, které Vás potěší zdejší krásnou přírodou.

Zdejší historie je spjata s významnou kulturní tradicí. Obec se může pochýlubit několika chráněnými kulturními památkami. Svá díla zde zanechali velcí čeští umělci, jako byl architekt Josef Gočár, sochaři Jan Štursa a Vincenc Makovský. Krucemburk je také spojen s jedinečnou osobností malíře Jana Zrzavého, který odpočívá na zdejším katolickém hřbitově a má zde v prostorách turistického informačního centra svou pamětní síň.

V Krucemburku působí mnoho zájmových organizací. Jsou to Spolek přátel Krucemburku, Společnost Jana Zrzavého, loutkářský divadelní soubor Oblázek, sportovní klub Perun Hluboká, Tělovýchovná jednota Spartak Staré Ransko, Tělocvičná jednota Sokol Krucemburk, tenisté, šachisté, filatelisté, myslivci, zahrádkáři, chovatelé a samozřejmě ochránci našich obydlí, místní sbor dobrovolných hasičů.

Další zdroje turistických informací

Fond Vysočiny